6. A VÁSÁRLÁSTÓL VALÓ ELÁLLÁS JOGA, MÓDJA, JOGKÖVETKEZMÉNYEI
Jelen ÁSZF hatálya alatt álló Felek vonatkozásában a 45/2014. (II.26.) számú Kormányrendelet alábbi rendelkezései alkalmazandók:
- § 8. szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés: az adásvételi szerződéstől eltérő bármely olyan szerződés, amelynek értelmében a vállalkozás a fogyasztó részére szolgáltatást nyújt vagy szolgáltatás nyújtását vállalja, a fogyasztó pedig megfizeti, vagy vállalja, hogy megfizeti a szolgáltatás ellenértékét;
- § 9. tartós adathordozó: olyan eszköz, amely a címzett számára lehetővé teszi a neki címzett adatoknak az adat céljának megfelelő ideig történő tartós tárolását és a tárolt adatok változatlan formában és tartalommal történő megjelenítését. Ilyen eszköz különösen a papír, az USB kulcs, a CD-ROM, a DVD, a memória kártya, a számítógép merevlemeze és az elektronikus levél;
- § 10. távollévők között kötött szerződés: olyan fogyasztói szerződés, amelyet a szerződés szerinti termék vagy szolgáltatás nyújtására szervezett távértékesítési rendszer keretében a felek egyidejű fizikai jelenléte nélkül úgy kötnek meg, hogy a szerződés megkötése érdekében a szerződő felek kizárólag távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszközt alkalmaznak;
- § 11. távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszköz: olyan eszköz, amely alkalmas a felek távollétében – szerződés megkötése érdekében – szerződési nyilatkozat megtételére. Ilyen eszköz különösen a címzett vagy a címzés nélküli nyomtatvány, a szabványlevél, a sajtótermékben közzétett hirdetés megrendelőlappal, a katalógus, a telefon, a telefax és az internetes hozzáférést biztosító eszköz;
- § (1) Üzlethelyiségen kívül kötött szerződés esetén a vállalkozás a 11. § (1) bekezdésében előírt tájékoztatást a fogyasztóval papíron vagy – a fogyasztó beleegyezése esetén – más tartós adathordozón közli. A tartós adathordozón rendelkezésre bocsátott tájékoztatást olvasható módon, világos és közérthető nyelven kell a fogyasztó rendelkezésére bocsátani. (2) A szerződéskötést követően a vállalkozás átadja a fogyasztónak az aláírt szerződés másolatát, vagy a szerződéskötést papíron vagy – a fogyasztó beleegyezése esetén – más tartós adathordozón visszaigazolja. A visszaigazolás tartalmazza a fogyasztónak a 29. § (1) bekezdés m) pontja szerint adott nyilatkozatát.
6.1. Tájékoztató a fogyasztó vevőt megillető elállási jogról
Fogyasztónak a Ptk. 8:1. § 1. bekezdés 3. pontja szerint csak a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy minősül, így jogi személyek nem élhetnek az indokolás nélküli elállási joggal!
Mi az az elállási jog? Az elállási jog azt jelenti, hogy az interneten megkötött szerződéstől jogszabályi felhatalmazás alapján egyoldalúan visszaléphetünk és a termék visszaküldése esetén követelhetjük a kereskedőtől az általunk kifizetett összeg visszatérítését. Az elállási jog kompenzálja azt, hogy a vásárlás előtt nem volt lehetőségünk a termék megvizsgálására és kipróbálására, továbbá, hogy kizárólag az eladó által egyoldalúan meghatározott információkra támaszkodhatunk a vásárlás előtt.
Mely időponttól gyakorolhatjuk elállási jogunkat? Termék (például könyv, elektronikai cikkek stb.) megrendelése esetén a termék átvételétől (több termék rendelése vagy több darabból álló termék esetében az utolsó termék/darab átvételétől), míg szolgáltatás igénybevétele (például interneten közzétett apróhirdetés, interneten megrendelt kábeltelevízió előfizetés) esetén a szerződéskötés után kezdődik az elállási határidő.
Milyen időtartamon belül gyakorolhatjuk elállási jogunkat? A termék átvételétől és a szolgáltatás igénybevételére vonatkozó szerződés megkötésének napjától számított 14 naptári napon belül élhetünk elállási jogunkkal. Az általános szabályok szerint a 14 napos határidőbe a termék átvételének, illetve szolgáltatás esetén a szerződéskötés napja nem számít bele. Természetesen a 14 napos határidő alatt bármikor elállhatunk a szerződéstől, de a jóhiszeműség és a tisztesség általános követelménye szerint a termék átvételét követően, annak felpróbálása, kipróbálása, megvizsgálása és a rendeltetésszerű használatra való alkalmasságáról történő megbizonyosodás után haladéktalanul döntsünk a termék megtartásáról vagy esetleges visszaküldéséről. Ha nem így járunk el, meg kell fizetnünk az okozott értékcsökkenést.
Milyen formában kell közölnünk a szerződéstől való elállásunkat az eladóval? Elállási szándékunkat szóban (telefonon), postai úton (célszerű tértivevényes levélben), e-mailben, valamint a vonatkozó Korm. rendelet mellékletében szereplő nyilatkozatminta felhasználásával is kifejezésre juttathatjuk, akkor is, ha a kereskedő az elállási jog gyakorlásának valamelyik formáját a honlapon közzétett általános szerződési feltételekben kizárja. Amennyiben a vállalkozás lehetővé teszi számunkra, hogy az elállási szándékunkat a honlapján keresztül is bejelenthetjük (pl. online bejelentő nyomtatvány segítségével), akkor ebben az esetben a vállalkozás köteles tartós adathordozón (pl. e-mail útján) haladéktalanul visszaigazolni a nyilatkozatunk megérkezését. Az utólagos bizonyíthatóság érdekében javasolt, hogy elállási nyilatkozatunkat elsősorban az eladónak a webáruház honlapján közzétett e-mail címére küldjük el. Természetesen, amennyiben a vállalkozás rendelkezik üzlethelyiséggel vagy vevőszolgálattal, elállási nyilatkozatunkat személyesen is átadhatjuk és az eladóval igazolt módon átvetethetjük. Az elállási nyilatkozatunkban mindenképpen utaljunk arra, hogy a hatályos jogszabályok által biztosított, az internetes kereskedelemben is irányadó indokolás nélküli elállási jogunkat (és nem például a hibás teljesítéssel összefüggő szavatossági vagy jótállási jogainkat) gyakoroljuk.
Milyen következményekkel jár a szerződéstől való elállás? Elállás esetén az interneten megkötött szerződés a szerződéskötés napjára visszamenőleg kerül megszüntetésre, ezért olyan helyzetet kell teremteni, mintha a fogyasztó meg sem rendelte volna a terméket az online shopban. Ez azt is jelenti, hogy a fogyasztó köteles a terméket saját költségén visszajuttatni az eladó részére, kivéve, ha az eladó vállalta e költség viselését, az eladó pedig köteles haladéktalanul, de legkésőbb az elállásról való tudomásszerzéstől számított 14 napon belül a fogyasztó által kifizetett teljes összeget, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket is, visszatéríteni. Amennyiben azonban a fogyasztó kifejezetten a legkevésbé költséges szokásos fuvarozási módtól eltérő, drágább kiszállítási módot (pl: expressz kiszállítás) választ, a vállalkozás nem köteles visszatéríteni az ebből eredő többletköltséget.
Hogyan történik a fogyasztónak visszajáró összeg kifizetése? A vállalkozás a fogyasztó által igénybe vett fizetési móddal megegyező módon köteles visszafizetni az összeget, kivéve, ha a fogyasztó kifejezetten beleegyezett abba, hogy a visszatérítéshez a vállalkozás más fizetési módot alkalmazzon. Fontos azonban tudni, ebből adódóan a fogyasztót semmilyen többletdíj nem terhelheti.
Mi az a felmondási jog? Amennyiben megrendelést követően a vállalkozást kifejezetten arra kérjük, hogy a szolgáltatás nyújtására vonatkozó szerződés teljesítését még a tizennégy napos elállási hatásidő lejárta előtt kezdje meg, és ezt követően a teljesítés megkezdődik, a fogyasztót nem elállási jog, hanem felmondási jog illeti meg. Ebben az esetben a már teljesített szolgáltatás értékétől függően a kifizetett összeg arányos részét vagyunk jogosultak visszakérni. A felmondás abban különbözik az elállástól, hogy nem visszamenőlegesen, hanem a jövőre nézve szünteti meg a szerződést, így az általunk kifizetett összegnek csak arányos részét vagyunk jogosultak visszakérni, attól függően, hogy mekkora részt teljesített már a szolgáltatásból a vállalkozás.
A szolgáltatóval történő elszámolás során a szolgáltatás teljes (adóval növelt) díját kell alapul venni, amelyet a már igénybe vett szolgáltatás mértékéhez kell viszonyítani. Ha azonban bizonyítani tudjuk, hogy az alapként így megállapított összeg túl magas, akkor az arányos összeget a teljesített szolgáltatás piaci értéke alapján kell kiszámítani (a piaci érték megállapításánál az azonos tevékenységet végző vállalkozások azonos szolgáltatásának a szerződés megkötésének időpontja szerinti ellenértékét kell figyelembe venni). Lényeges, hogy vita esetén minket terhel annak bizonyítása, hogy felmondási jogunkat a jogszabály előírásainak megfelelően gyakoroltuk.
A felmondási jogunkat is elveszítjük, ha a szolgáltatás egészét teljesítette a vállalkozás.
6.2. A fogyasztót a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 20. § szerint megilleti az indokolás nélküli elállás joga. A fogyasztó az elállási jogát
- a) termék adásvételére irányuló szerződés esetén
- b) a terméknek,
- c) több termék adásvételekor, ha az egyes termékek szolgáltatása eltérő időpontban történik, az utoljára szolgáltatott terméknek,
a fogyasztó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától számított határidőn belül gyakorolhatja, mely határidő 14 nap.
A jelen pontban foglaltak nem érintik a fogyasztó azon jogát, hogy az e pontban meghatározott elállási jogát a szerződés megkötésének napja és a termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolja.
Ha a szerződés megkötésére a fogyasztó tett ajánlatot, a fogyasztót a szerződés megkötése előtt megilleti az ajánlat visszavonásának joga, ami a szerződés megkötésére kiterjedő ajánlati kötöttséget megszünteti.
6.3. Elállási nyilatkozat, a fogyasztót megillető elállási vagy felmondási jog gyakorlása
A fogyasztó a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 20. §-ban biztosított jogát az erre vonatkozó egyértelmű nyilatkozat útján, vagy jelen ÁSZF mellékletét képező (I. számú melléklet) letölthető nyilatkozat-minta felhasználásával gyakorolhatja.
Kérjük, hogy az elállási nyilatkozatot az alábbi elérhetőségre szíveskedjenek eljuttatni:
Címzett: Heiduk-Szabó Csilla Egyéni vállalkozó részére
Cím:9200 Mosonmagyaróvár, Gorkij utca 26.
Email: hello@hisztamin.info
6.4. A fogyasztó elállási nyilatkozatának érvényessége
Az elállási jogot határidőben érvényesítettnek kell tekinteni, ha a fogyasztó nyilatkozatát határidőn belül elküldi. A határidő 14 nap. A fogyasztót terheli annak bizonyítása, hogy az elállás jogát e rendelkezéssel összhangban gyakorolta. Az Szolgáltató a Vevő elállási nyilatkozatát annak megérkezését követően köteles elektronikus adathordozón haladéktalanul visszaigazolni.
6.5. Az elállási jog gyakorlásának részletszabályai
A Távollevők között kötött szerződésekről szóló, valamint 45/2014. (II. 26.) számú Kormány rendelet rendelkezései alapján a fogyasztónak minősülő vevő az áru átvételét követő 14 naptári napon belül indoklás nélkül elállhat a vásárlástól. A jogszabályi előírásokon túl, a Szolgáltató az termék, szolgáltatás átvételét követő 14. naptári napig biztosítja a vásárlástól való elállást.
A fogyasztó az elállás jogát attól a naptól kezdve gyakorolhatja, amikor a Szolgáltatás nyújtás megkezdődik. Amennyiben a nyújtott Szolgáltatás nem azt kapja az Ügyfél, amiről a Weboldalon tájékoztatást kapott, akkor élhet elállási jogával a megkezdéstől számított 14. nap végig.
Az Ügyfél jelen ÁSZF Impresszumában feltűntetett elérhetőségeken keresztül élhet, valamint 1. számú mellékletben megtalálható Elállási jog.
A fogyasztó szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szerződés megkötésének napjától számított tizennégy napon belül gyakorolhatja elállási jogát.
Amennyiben az elállás jogán Ügyfél határidőn belül élt, vagyis megfelel a fenti feltételeknek, a Szolgáltató kötelezettséget vállal arra, hogy a szolgáltatás díját a hatályos jogszabályokban rögzítetteknek megfelelően, az elállási joggal való nyilatkozat befogadását követő 10 banki napon belül hiánytalanul visszautalja az Ügyfél részére az előzetesen megadott számlaszámra.
6.6. Az elállási jog az alábbi esetekben nem gyakorolható
Az Szolgáltató kifejezetten felhívja az Ügyfél figyelmét, hogy Ügyfél nem gyakorolhatja elállási jogát a 45/2014 (II.26.) Korm. Rendelet 29. §. (1) bekezdésében foglalt esetekben.
A 29. § (1) A fogyasztó nem gyakorolhatja a 20. § szerinti jogát
- a) a szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szolgáltatás egészének teljesítését követően, ha a vállalkozás a teljesítést a fogyasztó kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg, és a fogyasztó tudomásul vette, hogy a szolgáltatás egészének teljesítését követően felmondási jogát elveszíti;
- b) olyan termék vagy szolgáltatás tekintetében, amelynek ára, illetve díja a pénzpiac vállalkozás által nem befolyásolható, a 20. § (2) bekezdésében meghatározott határidő alatt is lehetséges ingadozásától függ;
- c) olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a fogyasztó személyére szabtak;
- d) romlandó vagy minőségét rövid ideig megőrző termék tekintetében;
- e) olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza;
- f) olyan termék tekintetében, amely jellegénél fogva az átadást követően elválaszthatatlanul vegyül más termékkel;
- g) olyan alkoholtartalmú ital tekintetében, amelynek tényleges értéke a vállalkozás által nem befolyásolható módon a piaci ingadozásoktól függ, és amelynek áráról a felek az adásvételi szerződés megkötésekor állapodtak meg, azonban a szerződés teljesítésére csak a megkötéstől számított harmincadik napot követően kerül sor;
- h) – a (2) bekezdésben foglalt kivétellel – olyan vállalkozási szerződés esetében, amelynél a vállalkozás a fogyasztó kifejezett kérésére keresi fel a fogyasztót sürgős javítási vagy karbantartási munkálatok elvégzése céljából;
- i) lezárt csomagolású hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépes szoftver példányának adásvétele tekintetében, ha az átadást követően a fogyasztó a csomagolást felbontotta;
- j) hírlap, folyóirat és időszaki lap tekintetében, az előfizetéses szerződések kivételével;
- k) nyilvános árverésen megkötött szerződések esetében;
- l) lakáscélú szolgáltatás kivételével szállásnyújtásra irányuló szerződés, fuvarozás, személygépjármű-kölcsönzés, étkeztetés vagy szabadidős tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatásra irányuló szerződés esetében, ha a szerződésben meghatározott teljesítési határnapot vagy határidőt kötöttek ki;
- m) a nem tárgyi adathordozón nyújtott digitális adattartalom tekintetében, ha a vállalkozás a fogyasztó kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg a teljesítést, és a fogyasztó e beleegyezésével egyidejűleg nyilatkozott annak tudomásul vételéről, hogy a teljesítés megkezdését követően elveszíti a 20. § szerinti jogát.
Az Üzemeltető kifejezetten felhívja az Ügyfél megrendelő figyelmét, arra, hogy Üzemeltető tevékenysége az általa nyújtott szolgáltatások vonatkozásában a 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet 29.§ (1) bekezdés m) pontja alá tartozik, így az Ügyfelet az elállási jog gyakorlása nem illeti meg.
Üzemeltető felelősséget érez az Ügyfeli iránt, ezért biztosítja számukra a már megrendelt Szolgáltatástól való elállás. Ügyfél általi – indokolás nélküli- elállásra a létrejött szerződés megkötésének napjától számított 14. napig van lehetőség.
6.7. Az Üzemeltető Megrendelői számára nyújtott szolgáltatásai vonatkozásában garanciát nyújt a jelen ÁSZF 3.7. pontban leírt formában és feltételek megvalósulása mellett.
7. Kellékszavatossági igények
Kellékszavatosság körében a 45/2014. (II.26.) számú Kormány rendelet III. számú melléklete alapján az alábbi tájékoztatást adjuk Ügyfeleink részére:
Ügyfél az Üzemeltető hibás teljesítése esetén a vállalkozással szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a 2013. évi V. törvény, a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint.
Az Ügyfél Üzemeltetővel szemben hibás teljesítésért kérheti a hibás teljesítés kijavítását, mely érdekében Üzemeltető legkésőbb 3 naptári napon belül intézkedik. Amennyiben Üzemeltető nem javítja ki a hibát, akkor a hibásan teljesített szolgáltatásért fizetett díj visszajár az Ügyfélnek.
Ügyfél köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölni Üzemeltetővel. A szerződés teljesítésétől számított kétéves elévülési határidőn túl kellékszavatossági igényeit Ügyfél már nem érvényesítheti.
Ügyfél Üzemeltetővel szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.
A teljesítéstől számított hat hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha Ügyfél igazolja, hogy a szolgáltatást az Üzemeltető nyújtotta. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban a bizonyítási teher megfordul, így az Ügyfél köteles bizonyítani, hogy a felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
8. ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ
8.1. A https://hisztamin.info/ weboldal Üzemeltetője tiszteletben tartja Ügyfelei személyes adatok védelméhez fűződő alkotmányos alapjogát. Elkötelezettek vagyunk a tekintetben, hogy különös figyelmet fordítunk Ügyfeleink információs önrendelkezési jogára. Ennek szellemében a személyes adatokat a mindenkor hatályos vonatkozó jogszabályok megtartásával kezeljük. Az egyes adatkezelési tevékenységekre vonatkozó adatkezelési tájékoztató a weboldalon az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatóban pont alatt található.
8.2. Adatkezelő adatai
Heiduk-Szabó Csilla e.v., mint a https://hisztamin.info/ honlap üzemeltetője
Székhely: 9200 Mosonmagyaróvár, Gorkij utca 26.
Nyilvántartási száma: 55459710
Statisztikai számjele: 56768585-96-04-231-08
Adószám: 56768585-1-28
E-mail: hello@hisztamin.info
9. VEGYES RENDELKEZÉSEK
A Szolgáltató rendszere az oldalra Látogatók aktivitásáról adatokat gyűjthet melyek nem kapcsolhatóak össze az általuk a rendeléskor megadott egyéb adatokkal, sem más internetes honlapok vagy szolgáltatások igénybevételekor keletkező adatokkal.
Az oldalon található Szolgáltatásokról írt kritikák és egyéb kapcsolódó vélemények minden esetben a felhasználók álláspontját tükrözik, tartalmukért a Szolgáltató nem vállal felelősséget. A Szolgáltató fenntartja a jogot a közízlést, üzleti érdekeit vagy törvényt sértő vélemények törlésére.
9.1. Jog, Bíróság kikötése, egyéb feltételek,
Jelen ÁSZF alapján a Felek között létrejött jogviszonyra a magyar hatályos jogszabályok alkalmazandók. A jelen Általános Szerződési Feltételekben nem szabályozott kérdésekben a 2013.évi V. törvény a Polgári törvénykönyv, fogyasztói szerződéseknél a távollevők között kötött szerződésekről szóló 45/2014. (II.26.) kormányrendelet, valamint az weboldalon olvasható tartalmak vonatkozásában az 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról rendelkezései az irányadók.
Felek kijelentik, hogy a köztük esetlegesen felmerülő viták rendezésére az Üzemeltető székhelye szerint illetékes Mosonmagyaróvári Járásbíróság, illetve a Győri Törvényszék illetékességét kikötik.
9.2. Panaszkezelés rendje (A fogyasztónak minősülő Ügyfelek esetén)
A Szolgáltató tevékenységét érintő panaszok kezelését rövid elektronikus levelezés formátumban az hello@hisztamin.hu levelezési címen. Mivel az Üzemeltető fontosnak tartja az Ügyfél érdekeit minden megkeresésre haladéktalanul, de legkésőbb 72 órán belül elektronikusan választ küld.
Felek szem előtt tartják, hogy az esetlegesen felmerülő vitáikat békés úton, egymás közt legalább két alkalommal 60 napon belül rendezni próbálják, és mindaddig egyéb törvényes úton nem érvényesítik igényeiket egymással szemben.
A panaszkezelés módjai: szóban, írásban, vagy elektronikus levelezés formájában történhet a 6.3. pontban megadott elérhetőségeken keresztül.
Ügyfél a Üzemeltető tevékenységével kapcsolatban panaszt terjeszthet elő a Szolgáltatónál a Szolgáltató fenti elérhetőségeinek bármelyikén.
Szolgáltató a szóbeli panaszt, amennyiben arra lehetősége van, azonnal kivizsgálja és orvosolja. Amennyiben Szolgáltatónak nincs lehetősége arra, hogy a szóbeli panaszt azonnal kivizsgálja és orvosolja, akkor jegyzőkönyvet vesz fel és a továbbiakban az írásbeli panaszra vonatkozó rendelkezések szerint jár el.
Szolgáltató a jegyzőkönyv egy példányát felvett szóbeli panasz esetén helyben átadja a Vevőnek. Szolgáltató a telefonon közölt szóbeli panasz esetén a jegyzőkönyv másolati példányát a Felhasználónak legkésőbb az érdemi válasszal egyidejűleg megküldi.
- Írásbeli, elektronikus levél formában küldött panasz
Szolgáltató a panaszt haladéktalanul, de legfeljebb 15 naptári napon belül kivizsgálja. Szolgáltató a panasz kivizsgálásának eredményét írásban közli a Ügyféllel a panasz megtételét követő legfeljebb 30 naptári napon belül. A 30 napos határidőt Szolgáltató megtartottnak tekinti, amennyiben az írásbeli válasz megküldése a panasz megtételétől számított 30. napon megtörténik.
Amennyiben az Ügyfél panasza elutasításra kerül, akkor Szolgáltató az elutasítás indokáról tájékoztatja Ügyfelet.
9.3. Fogyasztókat megillető további vitarendezési lehetőségek
9.3.1. Panasztételi lehetőség a fogyasztóvédelmi hatóságnál
Amennyiben Ügyfél fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról. A hatáskörrel és illetékességgel rendelkező hatóságok listája és elérhetőségei a http://jarasinfo.gov.hu holnapon érhetők el.
9.3.2. Békéltető testülethez fordulás lehetősége
A szerződés megkötésével és teljesítésével kapcsolatos fogyasztói jogvita bíróságon kívüli, békés rendezése céljából az Ügyfél eljárást kezdeményezhet a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes békéltető testületnél, illetve fordulhat a Szolgáltató székhelye szerint illetékes szakmai kamara mellett működő békéltető testülethez. Békéltető Testületre vonatkozó szabályok alkalmazásában fogyasztónak minősül a külön törvény szerinti civil szervezet, egyház, társasház, lakásszövetkezet, mikro-, kis- és középvállalkozás is, aki árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz, vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje.
Az Ügyfél lakóhelye (tartózkodási helye) alapján a http://www.fogyasztovedelem.kormany.hu/node/8579 linken elérhető békéltető testületekhez fordulhat a fogyasztói jogvita rendezése érdekében. Szolgáltató köteles a Békéltető testületi eljárásokban részt venni. Jelen pont értelmében együttműködésnek minősül a válaszirat küldése is.
Budapesti Békéltető Testület
Cím: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99. III. em. 310.
Levelezési cím: 1253 Budapest, Pf.: 10.
Telefonszám: +36 1 488 2131
Faxszám: +36 1 488 21 86
E-mail cím: bekelteto.testulet@bkik.hu
A Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság Hivatalának elérhetőségei:
levelezési cím: 1525 Budapest, Pf., 75.
E-mail cím: info@nmhh.hu
9.4. Szerzői jogok
A weboldalon található minden kiírt, közzétett képek, megfogalmazott szövegek egyediek, így azok szerzői jogi műnek minősül, ezért védelem alatt állnak. A szerzői jogi védelem alatt álló tartalmak felhasználása – a hivatkozás kivételével- kizárólag az Üzemeltető írásos hozzájárulásával lehetséges.
A weboldalon és annak adatbázisából bármilyen anyagot átvenni írásos hozzájárulás esetén is csak az adott weboldal, vagyis a https://hisztamin.info/ Weboldalra való hivatkozás feltűntetésével lehet.
Tilos a weboldal tartalmának vagy egyes részeinek adaptációja, visszafejtése, vagy olyan alkalmazás használata, amellyel a weloveszigetkoz.com weblap, vagy bármely része módosítható.
A szolgáltatással kapcsolatban kapcsolatban az alábbi elérhetőségeken kaphat bővebb felvilágosítást: hello@hisztamin.info